All On Four Tedavisi

All On Four Tedavisiİnsanlığın ortaya çıktığı andan günümüze uzanan süreçte ağız ve diş sağlığı, kişilerin yaşam kalitelerinde belirleyici rol oynayan en önemli etkenlerdendir. Ağız ve diş sağlığı konusunda problem yaşayan hastaların yaşamlarını daha kaliteli hale getirebilmek için, all on four tedavisi karşımıza çıkmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile ilk defa karşılaşılması halinde akıllarda all on four nedir gibi birçok soru işareti oluşabilir. Çünkü ağız ve diş yağlığı bireylerin yaşam standartlarını etkileyen önemli faktörlerden bir tensidir.

All on four tekniği ile hasta memnuniyeti maksimum boyutlarda tutulur. Tat alamama, çiğneyememe, konuşmama, görünüş bozukluğu, ağrı gibi birçok olumsuz etken ortadan kaldırılır. All on four nedir ya da nasıl yapılır düşüncesi implant tedavisi yaptıracak olan birçok hastanın aklında büyük bir soru işareti bırakmaktadır. All on four ağız ve diş sağlığı için yaptırılan uygulamalar arasında oldukça güvenilir olan uygulamaların en önünde yer almaktadır.

All On Four Tekniği

All on four implant tekniği hiç dişe sahip olmayan hastalarda sinüs lift, kemik yetersizliği ve kemik eklemesi gibi ileri cerrahi işlemleri gerektiren durumları yok etmek amacıyla uygulanmaya başlanan, etkili ve hızlı tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. All on four tedavisi, cerrahi müdahale ile aynı gün içerisinde 4 ya da 6  implantın üzerine sabitlenerek tam çene protetik restorasyon adı verilen bir teknik türüdür. Hastaların hayatlarını oldukça fazla etkileyen tat alma, estetik görünüş, fonksiyon, özgüven ve düzgün konuşma faktörleri ön planda tutularak geliştirilen all on four tekniği sayesinde hastalar oldukça fazla memnuniyet yaşamaktadırlar. Bu implant tedavisinin avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Hiç dişe sahip olmayan hastalarda cerrahi işlem ile aynı gün içerisinde sabit protes uygulaması yapılabilmektedir.
  • All on four protez ameliyatı diğer uygulamalara oranla daha kısa sürmektedir.
  • Mersin all on four tedavisi konusunda en gelişmiş şehirlerden bir tanesi olması bakımından kişiye özel planlama ile estetik bir gülme hattı ve gürünüm kazanma imkânı sağlamaktadır.
  • All on four tekniği ile yapılan protezlerin temizliği ve bakımı diğer sabit diş implantlarına oranla daha kolaydır.
  • Bulantı refleksi olan hastaların hareketli diş protezi kullanamaması sorununa en iyi çözüm yöntemlerinden bir tanesidir.

All On Four Yorumları

İmplant tedavisi öncesinde genellikle hastalar endişe ve korku duymaktadır. Ancak all on four tedavisi hastalara özel planlama sistemi oluşturularak, detaylı radyolojik ve klinik tetkiklerden geçirildikten sonra yapılan bir işlemdir. All on four tedavisi için oluşturulan prosedür gereği, cerrahi ve protez işlemler olarak iki farklı aşamadan meydana gelmektedir. Tedavi sürecinde hastaya uygun olacak şekilde oluşturulmuş 4 adet dental implant yapıldıktan sonra yine aynı gün içerisinde diş protezi, implantın üstüne sabitlenir. Bir dental implant tedavisi olan all on four yorumları incelendiğinde, hastalar tarafından oldukça memnun geri dönüşler sağlandığını göstermektedir.  All on four tedavisi öncesinde ağrım olacak mı, çok korkuyorum, beslenmem nasıl olacak gibi endişeleri olan birçok hasta bulunmaktadır. Bu hastalar işlem sonrasında diğer implant türlerine oranla daha rahat olduklarını dile getirmektedir.

All on four Fiyat

All on four fiyat konusunu merak eden ve tarayıcılar üzerinden araştırma yapan birçok hasta bulunmaktadır. Yapılan işleme ve hastaya göre değişiklik gösteren bir fiyat çizelgesi bulunmaktadır. Genellikle implant tekniği olan all on four yorumları fiyat bazında ele alındığında bütçeye uygun olduğu görülmektedir. Ancak Mersin all on four implant tekniği konusunda en öne çıkan şehirlerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra bu cerrahi işlemde uygun fiyat garantisi verilen bölgelerin de başında gelmektedir. Ancak net bir fiyat bilgisi için başvurulan poliklinik ile görüşülmesi daha doğrudur. Çünkü all on four tedavisi için fiyat belirlemede implant sayısı, üst diş yapım malzemeleri, cerrahi işlem uygulaması ve diş sayısı gibi birçok faktör etkin rol oynamaktadır.